Bemutatkozás
Sziasztok, Lantos Dániel vagyok, szintén Komédiás a BGF-en. Csapattársaimhoz hasonlóan, engem is érdekelnek a filmek és biztos vagyok benne, hogy érdeklődésem irántuk nem fog csappanni azután sem, hogy elkészítettük ezt a sulis feladatot. Ezt nagyban segíti, hogy már rendelkezünk színvonalas digitális fényképezővel, kameraállvánnyal és steadicam-mel, melyek segítségével, ha természetesen nem is hollywood-i minőségű, de az amatőr szintet azt hiszem jóval meghaladó filmeket készíthetünk. A megfelelő technikai adottságok megléte persze csak egy dolog. Még nagyon sokat kell tanulnom ahhoz, hogy ténylegesen is "működjenek" a filmjeim.
Mindenesetre ahhoz, hogy betekintést nyújtsunk készülő produkcióinkba, a Dáviddal leírtuk nektek a két filmünk közös szinopszisát.
Az alapötlet:
Kezdetben csupán egy különálló filmet szerettünk volna készíteni. Egy idő után azonban világossá vált számunkra, hogy az idővel egyre csak táguló cselekményt kár lenne, illetve nem is lehetne igazán egy 10-15 perces alkotásban megmutatni. Ennél fogva a teljes történet 2 – külön is érthető, értelmezhető – alkotásban fog kirajzolódni. A 2 alkotás külön-külön is megállja majd a helyét, mégis a teljes kép csak akkor tárul elénk, ha mindkettőt figyelmesen végignézzük.
A Sztori:
„X, Y, és Z* fiatal bankrablók, illetve alkalmi ékszer tolvajok. Magánéletük egyenként kész csőd, csapatként pedig egyetlen dologhoz értenek a világon, de ahhoz nagyon: a rablásokhoz. A 3 férfi – névtelen megbízójuk útmutatásával - egy fél éves rablássorozat utolsó tervezett munkájába készülnek belefogni. Ám ami rutinmelónak tűnik, hamarosan mindannyiuk életét fenekestül felforgatja, és rá kell döbbenniük, hogy ezúttal magasabb a tét, mint az aktuális zsákmány. Egymásba vetett bizalmuk és lojalitásuk egyre inkább megkérdőjeleződik, ám az adott helyzetben csak még nagyobb szükségük van egymásra ahhoz, hogy valahogyan túléljék a következő 24 órát…”
Megjegyzés: A neveket még nem tudjuk.
Míg a Lantos Dániel rendezte (I.) film az egyik karakter útját követi végig a cselekményben, addig a Varga Dávid rendezte (II.) film két másik főszereplő nézőpontját mutatja be. A filmek nem csak szemszögükben térnek majd el, de az idősíkokkal is játszanak majd.
A Sára Merse rendezte (III.) film főszereplőjének látszólag semmi köze a másik két filmben lejátszódó bankrabláshoz, mégis szinte sorszerűen történetünk minden fontosabb karakterének útját keresztezi majd. A szálak ott futnak majd össze, ahol a legkevésbé számítanánk rá.
A filmet egyrészről egyfajta technikai kihívásnak, kísérletnek szánjuk, hogy lássuk, mire vagyunk képesek, meddig mehetünk el. Ha ezt a koncepciót sikerül nagyjából megvalósítanunk, akkor lehetséges, hogy a jövőben is szeretnénk ebben a felállásban amatőr filmezéssel foglalkozni.
Másrészről a film valamiféle morális kísérlet is volna, hiszen szeretnénk megmutatni azt, hogy a film szereplői, ezek a kissé sematikus, mégis komplex karakterek hogyan reagálnának bizonyos szélsőséges helyzetekben, meddig mennének el egymásért és saját magukért. Azt mondják, hogy mivel nincs két egyforma személyiség, ezért szinte soha sem lehet előre kiszámítani, hogy egy krízis helyzetben kik fagynak le, vagy roppannak teljesen össze, illetve kik lesznek azok, akiket meghajt az adrenalin és pillanatok alatt felnőnek a feladathoz. A karaktereink előtt álló megpróbáltatások alaposan próbára teszik majd a lojalitást, a barátságot és a testvéri köteléket is.
Írta: Lantos Dániel és Varga Dávid